BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šulinys

Nori patogumu? Tam reikalinga:


1. elektra (yra - buvau įsivedęs prie 2 metus)


2. vanduo (nebuvo) 


3. kanalizacija (nebuvo).


Jau 2007 m. pavasarį mąsčiau apie vandentiekio galimybę. Miesto tinklų nebus, nes sodų bendrija. Buvo 2 variantai: šulinys arba grežinys. Paskaičiavau - grežinys man per brangu, neišnaudosiu viso vandens debeto, visokie projektai, derinimai, leidimai ir t.t.. Šulinio minusas - vandens kokybė. Bet pagalvojom, kad geriamą vandenį atsivešim is miesto, o maudynėms puikiai tiks ir toks vanduo.


Šulinio kasimo istorijai reikėtų atskiro “blogo”, bet tiek to.


Kasėm patys :) Ir nieko nėra ten sudėtingo, kaip bando nupasakoti “profesionalai”. Praktinių patarimu radau internete (pvz: http://mauglee.kitox.com/kaip_issikasti_sulini.php ) Nežinau, gal mums pasisekė ir radom vandenį. Žinau tik vieną - šulinio nebekasčiau pats :), nes tai sunkus fizinis darbas, be to 10 m gylyje yra šalta ir drėgna.


Šulinį iškasėm gal per 5 ar 6 savaitgalius, dirbom po 2-3 kasėjus (aš kasiau apačioje, pagalbininkai viršuje traukė žemes). Gruntas - kietas molis, iškasdavom max 1,5 ritinio per savaitgalį. Naudojom tokius įrankius - 2 kastuvai (ilgu ir trumpu kotu), kibiras žemėms ištraukti, 4 kartus nuomavausi perforatoriu moliui atskelti, kopėčios nusileisti į šulinį, taip pat dumblo siurblį vandeniui išsiurbti (pradėjo atsirasti kasant 8 ar 9 ritinį). Iš viso suleidom 10 “kesonų”. Bingo, VANDUO!!!! :)


Keleta šulinio nuotraukų (nebuvo spec. fotografuota, todėl matomi tik fragmentai).


Pirmas ritinys įleistas (iškasiau pats vienas, nes labai niežtėjo rankos:), todėl aplink šulinį žemių kruvos) 


Dar pora (po savaitės): 


Ležiam penktą: 


Šulinys jau yra! Pajungtas vamzdis, paruoštas molio užpylimui: 


 


 

Rodyk draugams

Komentarai (7)

 1. Marius:

  Sulinys lyginat su greziniu yra tikrai pigesnis, ir dar sulinio valymas paprastesnis negu grezinio. pats tik uz sulinius.Man paciam ir yra teke kast tokiam molin kad reikejo su perferaturum kalt moly. bet rezultate buvo skanus ir daug vandens.

 2. Hidrogela:

  Vis dėl to reikia gerai pasiskaičiuoti ar tikrai šulinys pigiau, nei gręžinys. Būna, kad kasa šulinį ir neranda vandens, arba labai gilus šulinys, kurio kaina panašiai kaip gręžinio gaunasi, arba ima ir tiesiog dingsta šulinyje vanduo. Gerai, jei tai sodo namelis, kuriame nėra nuolat gyvenama, bet jeigu galvojate apie namą, kuriame nuolat gyvenama, tai gręžinys daug geresnis sprendimas, nei šulinys. Gal tai iš pradžių ir atrodo didesnė investicija, bet laikui bėgant atsiperka su kaupu.

  UAB “Hidrogela” vandens gręžiniai visoje Lietuvoje 8-640-75555

 3. Tadasxx:

  O kaip manot, verta nuomuotis ekskavatorių šulinio kasimui? Radau puslapį su įmonėm, kurios nebrangiai nuomuoja http://www.ekskavatoriu-nuoma.lt/

 4. Jonas:

  Nepatarčiau kasti su ekskavatoriu, jei užsirausit ant plavūnų - prisidirbsit. Sukryps šulinys, nuslinks šlaitai, susimaišys žemės, užteršit vandenį.
  Jei kam ir pavyksta pačiam išsikasti šulinį, tai labai šaunu, viskas priklauso nuo žemelės, viskas gerai kol kasi gražų moliuką. O dažnai žemė būna labai įvairi: įvairūs priesmėlio sluoksniai, tarpsluoksniai, molio, žvyro plutos, visa tai apsunkina darbus, stabdo žiedų slinkimą, o jei į tai neatkreipiama dėmesio tai netrukus prasideda “avarijos”: išsikraipo ir atsiskiria žiedai, šulinys užsipila plavūnu ir tuomet darbai bus jau baigti. Čia tik mažytis trupinėlis druskos visame šulinkasio darbe. Ką daryti tiems kuriems taip nepasisekė, kaip kad Vaidui. Plačiau praverti piniginę? Samdyti techniką ir traukt lauk žiedus?
  Beto toks žmogus tikrai nežino ar tinkamai parinko vietą, ar pasiekė tinkamą vndens sluoksnį, ar pakankamai įgilino žiedą vandeningame sluoksnyje ir t.t.

  Jei nenorit rizikuoti skambinkit 8 673 14745, dirbame vakarų Lietuvoj. Detalesnė info http://sulinys.weebly.com

 5. Vytautė:

  Tai kad grežinys tikrai labiau apsimoka…

 6. Rimvydas:

  Na, o aš nesutiksiu, mano atveju šulinys daug labiau apsimokėjo. Mes kasėm eskavatoriumi, naudojami buvosulinio ziedai glg.lt - bendrai viskas išėjo gerus 3 kartus pigiau nei mums “uždainavo” už grežinį.

 7. O mes vis delto nusprendėme tureti grezini. Kazkaip su suliniu nesinorejo vargti. Aisku galima pasijungti siurbli, kuris paduotu vandeni is sulinio i namus, bet vistiek kazkaip nesinorejo. Aisku grezinio kaina kur kas brangesne, bet tikekimes kad ilgainiui atsipirks.

Rašyti komentarą